O produkcie


 

BP Cartridge Maker to przyrząd, który pozwala na szybkie i bezproblemowe wytwarzanie ładunków do broni czarnoprochowej rozdzielnego ładowania. Wszystkie elementy, za wyjątkiem śruby łączącej podstawę z matrycą, zostały wykonane z tworzyw sztucznych.

W chwili obecnej BP Cartridge Maker jest dostępny dla najpopularniejszego kalibru .44, jednakże sukcesywnie w ofercie pojawiać będą się zestawy do wytwarzania ładunków dla innych kalibrów. 

 
 
 

 

Polecany film instruktażowy:

1. Umieść bibułkę pod rurką, a następnie owiń na około. Pamiętaj, aby fragment z klejem znajdował się nad przeciwległym końcem i był skierowany do wewnątrz. Nawilż klej na bibułce i zaklej rulon.

2. Końcówkę rulonu, która nie znajduje się na rurce, dociśnij palcem tworząc płaską powierzchnię na tłoczku wewnątrz rurki. Następnie okręć zagiętą końcówkę o pół obrotu, posmaruj klejem i dociśnij do boku rulonu z bibuły.

3. Gotowy rulon wraz z przyrządem umieść wewnątrz matrycy. Ściśnij obydwa klipsy aby odblokować tłoczek, a następnie przytrzymując lejek wyciągnij go z przyrządu.

4. Na tym etapie w pierwszej kolejności wsyp do środka proch, a następnie sypką przybitkę.

Ważne, aby nie pomylić kolejności materiałów!

5. Użyj tłoczka do ubicia prochu i przybitki, a następnie chwytając lejek podciągnij go pozwalając ładunkowi wypełnić wnętrze rulonu. Ważne, aby nasuwając przyrząd na tłoczek zablokować go przy pomocy klipsów. Ładunek znajdujący się wewnątrz rulonu można ponownie ubić przyrządem aby ten był bardziej zagęszczony.

6. Umieść kulę wewnątrz rulonu i dopychaj ją przyrządem aż do momentu wyczucia oporu oznaczającego kontakt kuli z ładunkiem.

W przypadku kul nadwymiarowych (np.457) zaleca się oklejenie rurki taśmą w celu zwiększenia obwodu rulonu.

7. Ładunek wraz z kulą należy zamknąć zakręcając czubek rulonu. Czynność służy zabezpieczeniu przed wysypaniem jak również dociśnięciu kuli do ładunku.

8. Gotowy ładunek cechuje się zbitym wnętrzem, które zabezpiecza przed mieszaniem się prochu z przybitką. 

Ważne aby nie dopuścić do rozerwania bibuły na powierzchni rulonu!

 

BP Cartridge Maker jest oficjalnie zgłoszonym wzorem użytkowym 
w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej za numerem W.126325

BP Cartridge Maker ™